Rugsėjo 6-spalio 19 dienomis Energetikos ir technikos muziejuje vyks Lietuvos kultūros tarybos finansuojamas renginių ciklas „Pažink Šnipiškes“.

2019 metai LR Seimo paskelbti Vietovardžių metais, tad projektu siekiama aktualizuoti istorinį Šnipiškių vietovardį, skatinti domėjimąsi šia Vilniaus miesto dalimi, jos istorija ir kultūra bei praplėsti rajone vykstančių kultūrinių veiklų pasiūlą.

Šnipiškės – vienas iš sparčiausiai besikeičiančių Vilniaus rajonų, kupinas kontrastų, ypač įdomus savo istorija, gausus neatrastų ar nepakankamai aktualizuotų objektų.

„Pažink Šnipiškes“ kvies Vilniaus istorija ir kultūra besidominčius miesto gyventojus ir svečius patyrinėti Šnipiškių raidą, kultūrines vertybes ir vietos bendruomenes, padiskutuoti apie rajono dabartį ir ateitį. Kultūrinių renginių programą sudarys paskaitų ciklas, senųjų ir šiuolaikinių fotografijų bei istorinių žemėlapių paroda, filmų peržiūros ir ekskursijos po Šnipiškes.

Vienas iš projekto tikslų – bendruomenės įtrauktis, todėl visus vilniečius, o ypač nuolatinius Šnipiškių gyventojus, kviečiame siųsti savo istorijas, video ir fotomedžiagą apie Šnipiškių ir šnipiškiečių gyvenimą. Atrinkta medžiaga bus pristatyta renginių ciklo „Pažink Šnipiškes“ metu.

 

Nuotraukas, filmuotus vaizdelius ir istorijas siųskite el. paštu: snipiskes@etm.lt iki rugpjūčio 22 dienos.

 

Projekto partneriai:

             

 Projekto finansiniai rėmėjai: