„Diena elektrinėje“

30–45 min

Visi mes kasdien naudojame daugybę skirtingų elektros prietaisų, tačiau ne kiekvienas galėtų paprastai paaiškinti, kas yra elektra ir kaip ji atkeliauja į mūsų namus. Juo labiau ne kiekvienas gali pasigirti buvęs tikroje elektrinėje! Atvykę į edukaciją pirmojoje Vilniaus miesto elektrinėje, vaikai gauna darbuotojų šalmus, susipažįsta su elektrinėje vykstančiais procesais, įrengimais ir istorija. Užsiėmimo metu naudojamos šiuolaikiškos interaktyvios priemonės, judrūs žaidimai ir vykdomas nedidelis mokslinis eksperimentas!

„Eureka!“

30–45 min

Animaciniuose filmukuose ir komiksuose mokslininkai dažnai vaizduojami kaip ekscentriški, sudėtingais terminais kalbantys keistuoliai. Norime sugriauti šį įvaizdį ir edukacinės programos „Eureka!“ dalyvius kviečiame pačius tapti mažaisiais mokslininkais ir pajusti atradimo džiaugsmą susipažįstant su fizikos reiškiniais mūsų kasdienybėje. Edukacijos metu vaikams suprantama kalba paaiškinama, kodėl svarbus ir kur pritaikomas fizikos mokslas, kas yra elektra ir kuo mūsų namuose laidais tekanti energija skiriasi nuo žaibo, kodėl Žemė yra milžiniškas magnetas, kodėl vaivorykštės spalvos visad išsirikiavusios vienoda tvarka ir dar daug kitų įdomybių.

„Kaip atsiranda spalvos?“ 

30–45 min

Kodėl dangus mėlynas? Tai – klausimas, kurį tenka išgirsti veikiausiai kiekvienam tėčiui, mamai ir kitiems šeimos nariams. Edukacijos dalyviai ne tik išsiaiškins šį rebusą, bet ir sužinos apie kitus su šviesa susijusius reiškinius: vaivorykštės susidarymą, atspindžio dėsnį ir šešėlius. Užsiėmimo metu atliekamos įtraukiančios užduotys, vaikai dalyvauja šešėlių teatro pasakos sekime spalvotų šešėlių kambaryje.

„Figūros aplink mus“ 

30–45 min

Visą mus supantį pasaulį sudaro įvairios geometrinės ir erdvinės figūros. Jas kasdien matome namuose, gatvėje, darželyje ir mokykloje – jų yra visur! Edukacijos metu išmoksime atskirti geometrines ir erdvines figūras, įvardyti jų savybes ir, jungdami skirtingas figūras, kursime naujus objektus, ugdysime kūrybiškumą, erdvinį ir loginį mąstymą.

 

Visos edukacinės programos gali būti pritaikytos šioms amžiaus grupėms: 3–4 m., 5–6 m. ir 7–10 m.
Edukacijos patiems mažiausiems trunka 30 minučių, vyresnėliams – 45 minutes.

 

Edukacinės programos užsakomos antradieniais–šeštadieniais, 10–18:30 val. tel. (+370 5) 275 4312 arba el. paštu lankytojams@etm.lt