Pristatome temines ekskursijas, kurių metu išsamiai susipažinsite su pasirinkta Energetikos ir technikos muziejaus ekspozicija.

Tradicinė ir alternatyvi energetika

Ekskursijos metu susipažinsite su šiluminių, vandens, atominių elektrinių veikimo principais, šių elektrinių privalumais ir trūkumais. Taip pat sužinosite apie alternatyvią saulės ir vėjo energetiką bei jos perspektyvas. Ekskursijos pasakojimas iliustruojamas veikiančiais įvairių tipų elektrinių modeliais.

„Apsišviesk! Taip veikia elektrinė“

Ekskursijos metu susipažinsite su autentiška išlikusia pirmosios Vilniaus centrinės elektrinės įranga, pažinsite jos istoriją ir svarbą Vilniaus miesto modernėjimui. Elektrinės veikimo principą suprasite unikalaus, veikiančio elektrinės modelio pagalba.

Pagaminta Vilniuje: miesto technikos ir pramonės istorija

Ekskursijos metu išgirsite Vilniaus miesto industrializacijos istoriją, akcentuojant svarbiausius XIX-XX a. istorijos taškus, įvykius ir procesus, sužinosite, kaip industrializacija pakeitė miesto veidą, ūkį, kasdienį gyvenimą, miestiečio buitį. Susipažinsite su svarbiausiomis Vilniaus miesto pramonės šakomis, įmonėmis ir jų gaminama produkcija.

Technikos mokslas ir technika vaikams

Ekskursijos metu aplankysite interaktyvią ekspoziciją „Technikos mokslas ir technika vaikams“, kurioje žaisdami spalvingais eksponatais susipažinsite su įvairiais fizikos reiškiniais: šviesa, energija, jėgos perdavimu, magnetiniais laukais, garsu, elektra ir t.t.


 

 

Po ekskursijos lankytojai turi galimybę savarankiškai susipažinti su kitomis Energetikos ir technikos muziejaus ekspozicijomis.

Ekskursijos ir edukacinės programos užsakomos muziejaus darbo metu tel. (+370 5) 275 4312 arba el. paštu lankytojams@etm.lt

 

Teminės ekskursijos trukmė – 45 min.

Grupės dydis – iki 30 žmonių.

Kaina: 10 € (lietuvių k.); 15 € (rusų arba anglų k.) + lankytojų bilietai.

Muziejaus darbo laikas ir bilietų kainos