Skip to content

EKSKURSIJOS

APŽVALGINĖ EKSKURSIJA​

90 min.

iki 30 asm.​

Rekomenduojama moksleiviams nuo 5 kl.

Apžvalginė ekskursija – geriausias pasirinkimas, jeigu muziejuje lankotės pirmą kartą. Ekskursijos metu turėsite galimybę lydimi muziejaus gido susipažinti su visomis muziejaus ekspozicijomis!

Energetikos ekspozicijoje eksponuojami originalūs pirmosios Vilniaus miesto elektrinės įrenginiai, supažindinama su šimtamete šio technikos paveldo objekto istorija bei elektros gaminimo principais.

Pramonės ekspozicijoje pasakojama Vilniaus pramonės raida nuo amatininkų iki sovietmečio pabaigos. Lankytojai supažindinami su industrializacijos bei modernizacijos procesais, dalijamasi prisiminimais apie Vilniuje gamintus buities daiktus, pristatomas sovietmečio naujakurio būstas, pasakojama apie modernų interjerą.

Ekskursijos pabaigoje jūsų laukia interaktyvios technikos mokslo ekspozicijos, kuriose turėsite galimybę pasisverti mėnulyje, sukurti elektros grandinę ir išbandyti dar daug smagių eksponatų, o kartu prisiminti fizikinius dėsnius ir jų taikymo kasdienybėje pavyzdžius.

Ekskursijų dalyviai taip pat turi įsigyti muziejaus lankytojo(-os) bilietą. 

Teminės ekskursijos

Pristatome temines ekskursijas, kurių metu išsamiai susipažinsite su pasirinkta Energetikos ir technikos muziejaus ekspozicija.

iki 30 asm.

45 min.

Tradicinė ir alternatyvi energetika

Ekskursijos metu susipažinsite su šiluminių, vandens, atominių elektrinių veikimo principais, šių elektrinių privalumais ir trūkumais. Taip pat sužinosite apie alternatyvią saulės ir vėjo energetiką bei jos perspektyvas. Ekskursijos pasakojimas iliustruojamas veikiančiais įvairių tipų elektrinių modeliais.

„Apsišviesk! Taip veikia elektrinė“

Ekskursijos metu susipažinsite su autentiška išlikusia pirmosios Vilniaus centrinės elektrinės įranga, pažinsite jos istoriją ir svarbą Vilniaus miesto modernėjimui. Elektrinės veikimo principą suprasite unikalaus, veikiančio elektrinės modelio pagalba.

Pagaminta Vilniuje: miesto technikos ir pramonės istorija

Ekskursijos metu išgirsite Vilniaus miesto industrializacijos istoriją, akcentuojant svarbiausius XIX-XX a. istorijos taškus, įvykius ir procesus, sužinosite, kaip industrializacija pakeitė miesto veidą, ūkį, kasdienį gyvenimą, miestiečio buitį. Susipažinsite su svarbiausiomis Vilniaus miesto pramonės šakomis, įmonėmis ir jų gaminama produkcija.

Technikos mokslas ir technika vaikams

Ekskursijos metu aplankysite interaktyvią, per du muziejaus aukštus išsidėsčiusią ekspoziciją „Technikos mokslas ir technika vaikams“, kurioje žaisdami spalvingais eksponatais susipažinsite su įvairiais fizikos reiškiniais: šviesa, energija, jėgos perdavimu, magnetiniais laukais, garsu, elektra ir kitais.

Ši teminė ekskursija gali būti pritaikyta vaikams nuo 4 m.

VILNIAUS MODERNĖJIMO ISTORIJA

Ekskursija vyksta naujai atidarytoje Energetikos ir technikos muziejaus stogo terasoje. Jos metu apžvelgiame nuo čia atsiveriantį Senamiestį, Naujamiestį, Šnipiškes ir Žirmūnus, miesto kūrimosi istoriją, reikšmingiausius, vilniečių gyvenimą keitusius išradimus ir techniškai pažangių miesto objektų – Vilniaus koncertų ir sporto rūmų, Vilniaus televizijos bokšto, trijų Neries tiltų ir kitų – atsiradimo bei statybų istoriją. 

Ekskursijos ir edukacijos užsakomos antradieniais–sekmadieniais nuo 10:00 iki 18:30 tel. (+370 5) 275 4312 arba el. paštu [email protected].

Ekskursijų dalyviai taip pat turi įsigyti muziejaus lankytojo bilietą.

Skip to content