teslos dirbtuvės

Energetikos ir technikos muziejaus elektronikos dirbtuvėse veikia techninės kūrybos būrelis 14-17 m. moksleiviams „Teslos akademija“.

Ką veikiame jų metu? Mokomės naudotis tokiomis šiuolaikinėmis technologijomis kaip CO2 lazeris, 3D spausdintuvai, plataus formato ploteris, mikrovaldikliai ir kita elektronika. Susipažinę ir įvaldę įrangą, gaminame pasirinktą daiktą: nuotrauką-šviestuvą ar išmaniųjų namų sistemą. Pabaigę „Teslos akademiją“ dalyviai įgija programavimo, litavimo ir elektronikos pagrindus.

 

„Teslos akademijos“ programa:

 1. Įvadinis užsiėmimas apie 3D spausdintuvus. Susipažinsime su penkiais FDM technologijos ir vienu SLA technologijos 3D spausdintuvu, išmoksime saugaus darbo su šia įranga. Įgytas žinias pasitikrinsime atlikdami testo principo užduotis.
 2. Įvadinis užsiėmimas apie CO2 lazerį. Susipažinsime su 100×70 cm dydžio lazeriu, jo veikimo principais, panaudojimo galimybėmis, išmoksime saugaus darbo su šia įranga. Įgytas žinias pasitikrinsime atlikdami testo principo užduotis.
 3. Įvadinis užsiėmimas apie plataus formato ploterį. Susipažinsime su plataus formato ploteriu, išmoksime saugaus darbo su šia įranga. Įgytas žinias pasitikrinsime atlikdami testo principo užduotis.
 4. Įvadinis užsiėmimas apie elektroniką. Susipažinsime su įvairiais mikrovaldikliais ir jutikliais, sužinosime, kokiu būdu jie valdomi ir programuojami, išmoksime saugaus darbo su elektronikos komponentais. Įgytas žinias pasitikrinsime atlikdami testo principo užduotis.
 5. Praktinės dirbtuvės su trimačiais spausdintuvais. Pasiskirstę į mažas grupeles pradėsime darbą su programine įranga ir trimačiais spausdintuvais, eksperimentuosime.
 6. Praktinės dirbtuvės su CO2 lazeriu. Pasiskirstę į mažas grupeles pradėsime dirbti su CO2 lazeriu, mokysimės pjauti ir graviruoti, eksperimentuosime.
 7. Praktinės dirbtuvės su plataus formato ploteriu. Pasiskirstę į mažas grupeles pradėsime dirbti su plataus formato ploteriu, eksperimentuosime.
 8. Praktinės elektronikos dirbtuvės. Pasiskirstę į mažas grupeles mokysimės programuoti mikrovaldiklius, naudotis jutikliais ir kita elektronika, eksperimentuosime.
 9. Atviras užsiėmimas, skirtas konsultacijoms.
 10. Techninės kūrybos projekto pasirinkimo sesija.
 11. Techninės kūrybos projekto įgyvendinimas. Naudodamiesi būrelio metu įgytomis žiniomis ir įgūdžiais kiekvienas individualiai įgyvendinsime pasirinktą techninės kūrybos projektą.
 12. Techninės kūrybos projektų pristatymas ir „Teslos akademijos“ diplomų įteikimas. Pristatysime atliktus projektus būrelio draugams ir kuratoriui, aptarsime kilusius iššūkius ir patirtą sėkmę.

 

Užsiėmimai vyksta pirmadieniais ir penktadieniais nuo 16 val. (2 ak. val.).

Kaina – 80 eur/mėn. Programos kaina pasinaudojant neformalaus ugdymo krepšeliu – 65 eur/mėn.

Registracija ir daugiau informacijos: andzej@etm.lt.

Skip to content