Skip to content

„Elektra. Kaip nušvito Vilnius?“ – knygos pristatymas ETM stogo terasoje

5 kg lašinių galėjo išgelbėti Vilniaus centrinę elektrinę nuo susprogdinimo Antrojo pasaulinio karo metais. Kaip būsimas prezidentas Juzefas Pilsudskis įvykdė traukinio apiplėšimą, Vilnių siaubė potvyniai, elektrinės darbuotojas buvo pasodintas į KGB kalėjimą už tai, kad elektrinės šynos nudažytos Lietuvos vėliavos spalvomis, o muziejaus administracinio pastato stogelį puošianti skulptūra „Elektra“ (arba Zosė) nugriauta dėl prietarų.

Minint tris išskirtinius jubiliejus (Vilniui – 700, pirmajai viešajai Vilniaus elektrinei – 120, Energetikos ir technikos muziejui – 20) muziejuje išleista istorinių pasakojimų, fotografijų ir komiksų rinktinė „Elektra. Kaip nušvito Vilnius?“, kurioje atsiskleidžia įdomiausi faktai apie Lietuvos sostinę.

Energetikos ir technikos muziejus kviečia į knygos pristatymą, kuris vyks balandžio 19 d. 17 val. muziejaus stogo terasoje.

„Laikmečio dvasia šiemet išskirtinė, – sakė Energetikos ir technikos muziejaus vyr. fondų saugotojas, knygos sudarytojas Vladas Burokas. – Tai, kad 1998 m. uždarius elektrinę, 2003 m. (minint elektrinės atidarymo šimtmetį) įkurtas muziejus, buvo reikšmingas pradžios taškas populiarinant energetiką, sostinės istoriją, inžinerijos ir tiksliuosius mokslus. Buvę elektrinės ar muziejaus darbuotojai surinko daug įdomių faktų ir pasakojimų. Juos kasdien pasakoja muziejaus gidai, tačiau per 120 metų visa istorija niekad nebuvo užrašyta spausdintame leidinyje.“

Renginys – Lietuvos energetikų dienos programos dalis. Ją rasite čia. Renginys nemokamas.

Knygą išleido VšĮ Lietuvos energetikos muziejus
Sudarytojai: Vladas Burokas, Gintarė Urniežė
Iliustratorius: Povilas Baranauskis
Meninė redaktorė: Skaistė Balkytė

Šiuo metu knygą galima įsigyti muziejaus infocentre.

Skip to content