Skip to content

Energetikai ketina skirti daugiau kaip 200 tūkst. eurų jaunosios kartos stipendijoms

Lietuvos energetikai – 130 metų. Minint sukaktį tarptautinė energetikos bendrovė „Ignitis grupė“ drauge su kitais energetikais inicijuoja informacinę platformą – „Energy Smart START“, kurioje moksleiviai, mokytojai, studentai bei aukštųjų mokyklų atstovai galės susipažinti su įvairiomis iniciatyvomis, kurias siūlo energetikos įmonės. O ateities energetikų ugdymui Lietuvos Respublikos Energetikos ministerija, „Ignitis grupė“ ir energijos perdavimo grupė „EPSO-G“ bendrai ketina skirti daugiau kaip 200 tūkst. eurų stipendijoms.

Lietuvos aukštosios mokyklos, kurios vykdo elektros ir energijos inžinerijos bei kitų  energetikos transformacijai svarbių krypčių studijas, galės pretenduoti į paramą stipendijoms pirmų kursų studentams, pasirinkusiems šių krypčių studijas. „Ignitis grupė“ iš viso planuoja skirti 150 tūkst. eurų 50-čiai stipendijų, Energetikos ministerija ketina skirti 24 tūkst. eurų 12-ai stipendijų ir „EPSO-G“ ruošiasi skirti 36 tūkst. eurų 18-ai stipendijų. Pastaroji stipendijas ketina skirti ir antro kurso studentams.

„Šiandien energetika išgyvena istorinį laikotarpį – esame milžiniškos transformacijos liudininkais. Lietuva pati įgyvendina eilę inovatyviausių atsinaujinančios energetikos projektų, tačiau viskas dar priešakyje. Energetikos transformacijai reikės daug kompetencijos, žinių ir veržlumo, tad džiaugiuosi, kad nuo šiol mūsų talentai bus skatinami rinktis energetinės krypties studijas ir tiesiogiai daryti teigiamą pokytį“, – sako Energetikos ministras Dainius Kreivys.

„Europos žaliasis kursas, kuriuo siekiama iki 2050 m. visiškai išsilaisvinti nuo į aplinką išmetamų emisijų, veda į neišvengiamą energetikos sektoriaus transformaciją. Kaip prieš gerus dvidešimt metų vyko informacinių technologijų sektoriaus lūžis, taip artimiausi dešimtmečiai tą patį žada energetikai. Jau šiandien energetikos tendencijas formuoja jūroje bei sausumoje kuriami vėjo jėgainių parkai, vystomos vandenilio technologijos bei daugelis kitų naujovių. Vykstančiai transformacijai įgyvendinti mums, Lietuvai ir visam regionui, reikia protų, pasiryžusių ir galinčių veikti energetinės nepriklausomybės labui. Galvodami apie ateitį investuojame į tuos, kas tęs mūsų pradėtus darbus“, – teigia „Ignitis grupės“ valdybos narė ir organizacinio vystymo vadovė Živilė Skibarkienė.

Konferencija „130 metų Lietuvos energetikai – startas į energetikos ateitį“.

„Lietuva turi potencialo tapti energetikos silicio slėniu. Mūsų geopolitinė situacija tokia, kad turime veikti ryžtingai, esame drąsūs, atkaklūs, todėl stipriai pažengę į priekį. Kaupiame žinias ir patirtį, kuria vėliau dalinsimės su kitomis Europos šalimis. Pirmieji Baltijos šalyse ir vieni pirmųjų Europoje turėsime energijos kaupimo įrenginių sistemą, įgyvendiname sudėtingus sinchronizacijos su Europos tinklais projektus. Tai nebūtų įmanoma be ypatingai aukštos kvalifikacijos, atsidavusių energetikos specialistų. Todėl kviečiame į šią svarbią sritį daugiau gabių ir talentingų žmonių, kurie kurs vis labiau išlaisvinančius energetikos sprendimus“, – sakė „EPSO-G“ organizacijos vystymo vadovė Valentina Birulienė.

Skaičiuojama, kad artimiausią dešimtmetį Lietuvoje, preliminariu vertinimu, gali būti sukurta apie 500 darbo vietų kvalifikuotiems atsinaujinančios energetikos specialistams. Dar bent apie 1600 darbo vietų atsiras dėl vyresnio amžiaus energetikų kaitos ir sektoriaus plėtros.

Artimiausiu metu aukštosios mokyklos, kurios vykdo energetikos transformacijai svarbias studijų kryptis, galės teikti paraiškas dėl paramos elektros ir energijos, mechanikos ir aplinkosaugos inžinerijos pirmakursių ir antrakursių stipendijų finansavimui gauti. Planuojama, kad stipendijos bus skiriamos dešimties mėnesių laikotarpiui, o jų suma sieks iki 300 eurų vienam studentui.

#EnergySmartSTART programos pristatymas.

Apie „Energy Smart START“

„Energy Smart START“ platforma neapsiribos vien stipendijų skyrimu studentams. „Ignitis grupė“ sieks populiarinti energetiko profesiją tarp mokinių, kur savanoriai Grupės darbuotojai ves edukacinius užsiėmimus ir pasakos apie savo darbą. Be to, švietimo įstaigos bus aktyviai kviečiamos apsilankyti „Ignitis grupės“ valdomose jėgainėse visoje Lietuvoje ir iš arčiau pamatyti, kaip iš tikro atrodo energijos gamyba moderniuose ir visai šaliai strategiškai svarbiuose objektuose.

Prie ilgalaikės „Energy Smart START“ programos kviečiami prisijungti visi energetikai, turintys ir savo iniciatyvų, nes programa atvira visiems sektoriaus dalyviams.

Numatoma, kad ateityje tikslinė parama pasieks ne tik energetikos studijų krypties pirmakursius, tačiau ir aukštesnių kursų studentus. Be to, programos sumanytojų planuose ir pagalba tobulinant energetikos krypties studijų programas, ir parama mūsų šalies jaunuoliams, įstojusiems į geriausiai vertinamas pasaulio universitetų energetikos srities studijų programas.

Energysmartstart.lt platformoje naudingos informacijos ras ir mokytojai, ir moksleiviai, ir studentai. Kviečiame susipažinti su dabartinėmis karjeros galimybėmis energetikos sektoriuje. Tikėtina, kad tinkamą pasiūlymą sau ras dauguma, juk energetikoje dirba daugiau kaip 100 skirtingų specialybių žmonių – nuo chemikų iki robotų kūrėjų, nuo personalo specialistų iki atsinaujinančios energijos išteklių ekspertų.

Atrask save energetikoje!

Skip to content