Šnipiškės – bene daugiausiai pasikeitimų išgyvenusi ir išgyvenanti Vilniaus miesto dalis su keistu savo pavadinimu ir dar keistesne istorija.

Kas tos Šnipiškės?
Kiek Šnipiškių yra?
Kas tai per vieta, pasiglemžusi į save kitus – Piromonto, Žvejų, Šiaudinės – priemiesčius?
Kodėl Šnipiškės?
Ar tai pakankamai iššnipinėta teritorija?
O gal tikrai būta dvarininko Povilo Šnipkos (Šnipio), kuriam istorikai yra linkę priskirti rajono pavadinimo kilmę?

LR Seimui paskelbus 2019 m. Vietovardžių metais Energetikos ir technikos muziejus kviečia kelti klausimus ne tik istoriniam Šnipiškių vietovardžiui, bet ir pačiam rajonui.

Projektas „Pažink Šnipiškes“ siekia atskleisti rajoną, jo keistenybes ir kontrastus: nuo mamutų kaulų iki pirmosios miesto elektrinės, nuo unikalių medinukų iki blizgančio finansų, verslo ir politikos centro, nuo žydinčių sakurų iki sovietinių blokų, nuo bebrų buveinių iki Drakono pievos.

Projekte numatyti renginiai – paskaitos, ekskursijos, filmo peržiūra ir paroda – kvies išgirsti, pamatyti, pajausti, pažinti Šnipiškių rajoną, skatins domėtis ir tyrinėti, ieškoti ir atrasti, ragins prisidėti, dalyvauti ir kurti rajono – iš priemiesčio išaugusio naujojo Vilniaus miesto centro – ateitį kartu.

RENGINIŲ PROGRAMA

Rugsėjo 6, penktadienis, 18 val. Renginių ciklo atidarymas.

Rugsėjo 6 – spalio 19. Šnipiškių fotografijų paroda: senoji fotografija, Saulius Žiūra, Imantas Selenis, Julius Narkūnas ir Jekaterina Lavrinec.

Rugsėjo 11, trečiadienis, 18 val. Dokumentinio filmo „Šanxai banzai“ peržiūra su režisiere Jūrate Samulionyte.
DĖMESIO! Renginys perkeliamas į 19 val.

Rugsėjo 13, penktadienis, 18 val. Dr. Aelitos Ambrulevičiūtės paskaita „XIX a. Šnipiškės: pramonės raida“.

Rugsėjo 14, šeštadienis, 11 val. Ekskursija „Senuoju Ukmergės plentu“ su „Gatvės gyvos“ gidu Albertu Kazlausku. Laisvų vietų nebėra.

Rugsėjo 27, penktadienis, 18 val. Dainiaus Junevičiaus paskaita „Šnipiškės senosiose fotografijose“.

Spalio 4, penktadienis, 18 val. Dr. Laros Lempertienės paskaita „Šnipiškės, Antakalnis, Paupys ir kiti „miesteliai“: žydų bendruomenės įsikūrimo Vilniaus urbanistinėje erdvėje ypatumai“. Paskaitos įrašas.

Spalio 5, šeštadienis, 11 val. Ekskursija „Kalvarijų gatvės istorijos“ su „Gatvės gyvos“ gidu Albertu Kazlausku. Laisvų vietų nebėra.

Spalio 9, trečiadienis, 18 val. Dr. Regimantos Stankevičienės paskaita „Šnipiškių religinio meno paveldas“. Paskaitos įrašas.

Spalio 11, penktadienis, 18 val. Dr. Jekaterinos Lavrinec paskaita “Kaimynijų vystymas per įtraukias kūrybines veiklas: Šnipiškių atvejis”. Paskaitos įrašas.

Spalio 12, šeštadienis, 16 val. Ekskursija po fotografijų parodą „VS“ su autoriumi Imantu Seleniu.

Spalio 18, penktadienis, 18 val. Vilniaus miesto vyr. architekto Mindaugo Pakalnio paskaita „Šnipiškės Vilniaus vizijoje“.
DĖMESIO! Renginys perkeliamas į spalio 19 d., šeštadienį, 13 val.
Paskaitos skaidrės.

Spalio 19, šeštadienis, 15 val. Pasivaikščiojimas po medines Šnipiškes su vietos gyventoja Asta Nazaroviene. Laisvų vietų nebėra.

 

RENGINIAI NEMOKAMI


Renginių metu bus filmuojama ir fotografuojama.
Daugiau informacijos el. paštu snipiskes@etm.lt

Projektą finansuoja

Galerijoje – akimirkos iš „Pažink Šnipiškes“ renginių. M. Bakaitės nuotr.