Skip to content
Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

50 | Magiškomis figūromis | Muzikos ruduo’22

2022-10-07, 18:00 - 20:00

Maždaug prieš 50 metų, aštunto dešimtmečio pradžioje, lietuvių kompozitorių muzika, kaip teigia tyrėjai, pradėjo žengti ryškiu modernėjimo keliu. Tuo metu į profesionaliąją sceną atėjusi jauniausioji kompozitorių karta naudojo jau visai kitas raiškos priemones ir, retrospektyviai žiūrint, pradėjo formuoti šiandieninę lietuvių šiuolaikinės muzikos tapatybę.

Vienas tokių kompozitorių – prieš metus anapilin iškeliavęs Bronius Kutavičius – jau seniai tapo kultine šiuolaikinės lietuvių kultūros figūra ne tik dėl unikalių kūrybinių vizijų, nuolatinio bendradarbiavimo su įvairiais muzikos kolektyvais bei skirtingų meno sričių kūrėjais, bet ir dėl savo didelės įtakos jaunesnei lietuvių kompozitorių kartai. Daug pastarosios atstovų buvo jo mokiniai Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje arba savarankiškai mokėsi, ieškojo savojo braižo studijuodami partitūras, klausydamiesi jo kūrinių. Koncerte skamba mokytojo ir jo mokinių kūryba, atspindinti nepertraukiamą muzikos istorijos ir dabarties trajektoriją.

Koncerto pavadinimas kartu atskleidžia vieną iš Broniaus Kutavičiaus kūrybos išskirtinumų – kompozitoriui būdingą figūrinę notaciją, kuri partitūrose suformuodavo kvadratus, saules, penkiakampes žvaigždes ar kitokias figūras – lyg magiški ženklai, žymintys ne tik asmeninę pasaulėžiūrą, bet ir ypatingais įvykiais, netikėtais posūkiais ar tiesiog kasdienybės magija nuklotą pusę amžiaus lietuvių muzikos laikotarpį.

Lietuvos ansamblių tinklo, bendradarbiaujant su Klaipėdos koncertų sale ir festivaliu „Muzikos ruduo“, parengta programa skiriama šio iškilaus lietuvių kūrėjo ir pedagogo 90-mečiui.

KLAIPĖDOS KAMERINIS ORKESTRAS
Meno vadovas Mindaugas Bačkus

LIETUVOS ANSAMBLIŲ TINKLAS
Vadovas Vykintas Baltakas
Laurynas Lapė (trimitas)
Dirigentas Vykintas Baltakas

PROGRAMA
Bronius Kutavičius. „Praeities laikrodžiai II“ (2000) dideliam ansambliui
Justė Janulytė. „Circle for a Square“ (2018) keturiems styginių kvartetams
Šarūnas Nakas. „Aporija“ (2001) dideliam ansambliui
Vykintas Baltakas. „Cladi III“ (2021) ansambliui ir elektronikai
Onutė Narbutaitė. „Melodija Alyvų sode“ (2000) trimitui ir dviem styginių kvartetams

18:00 val. | Festivalio atidarymo pokalbis ir parodos pristatymas
50 LIETUVIŲ ŠIUOLAIKINĖS MUZIKOS IR FESTIVALIO „MUZIKOS RUDUO“ METŲ
Dalyvauja: festivalio vadovas Robertas Bliškevičius ir kiti svečiai​

BILIETAI
tickets.paysera.com/lt-LT/event/50-magiskomis-figuromis

Informacija

Data:
2022-10-07
Laikas:
18:00 - 20:00
Renginių kategorija:

Organizatorius

Muzikos ruduo
Skip to content