Skip to content
Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Energetikos festivalis „Mechanizmai“

2022-09-11

|Pasikartojantis renginys (Žiūrėti visus)

One event on 2022-09-11 at 00:00

Vilniaus miesto savivaldybė jau antrus metus iš eilės kviečia vilniečius patirti nematomą Vilnių. Rugsėjo 10–11 dienomis sostinės energetikos įmonės atvers duris miesto gyventojams ir nemokamų ekskursijų metu pristatys, kaip į vilniečių namus atkeliauja šiluma, vanduo, dujos, elektra, kaip keičiasi pramoniniai sostinės rajonai ir jų gatvėmis riedantis transportas. Festivalio metu su energetikos objektais planuojama supažindinti daugiau nei 1000 gyventojų.

Ekskursijas vilniečiams dovanoja festivalio senbuvės – bendrovės „Vilniaus šilumos tinklai“, „Vilniaus vandenys“, „Neakivaizdinis Vilnius“, Energetikos ir technikos muziejus ir prie iniciatyvos šiemet prisijungusios įmonės: „Amber Grid“, „Vilniaus viešasis transportas“, „Ignitis grupė“.

Festivalyje „Mechanizmai“ iš viso suplanuoti 47 užsiėmimai. Vilniaus termofikacinėje elektrinėje šiemet lauks dieninės, naktinės ir šeimų ekskursijos. Gyventojų jau pamiltos ekskursijos grįš į Vilniaus nuotekų valyklą, Antavilių ir Sereikiškių vandenvietes. Gidai kvies į pasivaikščiojimus po pramoninę Vilkpėdę ir Technikos inovacijų istorijų maršrutu. Taip pat numatyti vizitai į Antakalnio troleibusų parką bei išskirtiniai apsilankymai Gudelių dujų skirstymo pastotėje bei šiuo metu kylančioje Vilniaus kogeneracinėje jėgainėje. O Energetikos ir technikos muziejus surengs ne tik dvi pažintines ekskursijas bet ir patyriminius užsiėmimus tiems, kurie mėgsta, kai mokslas atgyja.

Rugsėjo 10 ir 11 d. 13 val. ETM vyr. gidas Žilvinas Mikulėnas lydės jus Technikos inovacijų istorijos maršrutu, kuris driekiasi 6 km per Naujamiestį ir Senamiestį;

Muziejuje vyks nemokamos ekskursijos „Apsišviesk! Taip veikia elektrinė“, „Tradicinė ir alternatyvi energetika“;

Rugsėjo 10 d. 16–18 val. Katilų salėje – ETM mokslo mugė, kurioje galėsite išmėginti interaktyvius eksponatus, sudalyvauti lemputės, baterijos ar generatoriaus gaminimo dirbtuvėse, o vaikų erdvėje gaminsime slaimą (mugė – įsigijus muziejaus lankytojo bilietą);

Rugsėjo 11 d. 17:00–17:40 val. – atvira naujųjų mokslinių eksperimentų erdvė (lankymas – nemokamas).

Į ekskursijas gyventojai kviečiami registruotis „Neakivaizdinio Vilniaus“ internetinėje svetainėje. Registracijos į ekskursijas pradžia – rugsėjo 5 dieną. Daugiau informacijos apie festivalio užsiėmimus ir registraciją į juos rasite čia.

Informacija

Data:
2022-09-11
Renginių kategorija:

Organizatorius

ETM
Skip to content