Skip to content
Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Fotografijų paroda „Uždaros teritorijos: tėkmėje“

2021-12-27 - 2021-12-28

|Pasikartojantis renginys (Žiūrėti visus)

An event every day that begins at 02:00, repeating until 2022-01-17

Gruodžio 4 d. 13 val. 13 min. Energetikos ir technikos muziejaus Katilų salėje atidaroma fotografijų paroda „Uždaros teritorijos: tėkmėje“.

Grupė fotomenininkų trečiąkart susitiko plenere Kuršių nerijoje. Anksčiau čia ieškoję įspūdingų gamtos ir žmogaus sukurtų kraštovaizdžių, dabar fotografai renkasi ne vien fiksuoti gražių vaizdų, bet ir ieškoti įkvėpimo. Parodai atrinkti kūriniai – įvykusios kūrybinės tėkmės liudijimai.

Plenere Kuršių nerijoje, vykusiame 2020-ųjų rugsėjį, dalyvavo jaunieji fotografai: Augustina Miknevičiūtė ©Lunaria, Domas Rimeika, Ieva Ližaitytė, Ieva Sutkaitytė, Juozas Petkevičius, Paulius Vepštas, lydimi kolegų Andriaus Repšio ir Jono Staselio.

Fotografijos kritikas ir teoretikas, fotografas dr. Tomas Pabedinskas rašo: „Kaip leidžia numanyti plenero pavadinimas ir išskirtinė Kuršių nerijos geografinė padėtis, kūrybinį procesą bei jo rezultatus lėmė keletas svarbių aplinkybių. Viena vertus, neįprastas, „ne sezono“ metu pamatytas pajūris atgaivino fotografų žvilgsnio jautrumą. Kita vertus, Nerijos teritorijos uždarumas, ribotos judėjimo galimybės leido išvengti greitos, turistinės vaizdų gamybos ir vartojimo“.

Paroda rodyta uostamiestyje, Neringoje, Tauragėje ir Panevėžyje. Vilnius – paskutinė šios parodos rodymo stotis.

Fotografijos iš Kuršių nerijos eksponuojamos Energetikos ir technikos muziejuje – industrinėje aplinkoje, senojoje sostinės elektrinėje. „Kontrastas – atnešame natūralią gamtos tėkmę į industrinę, techninę aplinką, – sakė plenero kūrybiškumo fasilitatorė Gerda Šeirė. – Galime į tai žiūrėti kaip į priešpriešą arba kaip į papildymą, priminimą, kad svarbu išsaugoti gamtos erdvę. Nežinome, kokiais laidais ji teka, tačiau mūsų organizmas atsistato ir vystosi būtent gamtoje.“

Paroda veiks iki sausio 17 d.

Informacija

Pradžia:
2021-12-27
Pabaiga:
2021-12-28
Renginių kategorija:

Organizatorius

ETM
Skip to content