Skip to content

Verslo ir švietimo bendradarbiavimas – kaip užauginti kitą Eloną Muską?

Balandžio 21 d. Energetikos ir technikos muziejuje vyko konferencija „130 metų Lietuvos energetikai – startas į energetikos ateitį“. Joje pristatyta nauja „Ignitis grupės“ programa moksleiviams ir studentams #EnergySmartSTART, aptartos energetikos inovacijos ir tendencijos, apie šalies energetikos ateitį diskutavo įmonių, universitetų ir muziejaus vadovai.

Kauno technologijos universiteto rektorius prof. Eugenijus Valatka, „Ignitis grupes“ organizacinio vystymo vadovė, valdybos narė Živilė Skibarkienė, VILNIUS TECH studijų prorektorė doc. dr. Živilė Sederevičiūtė-Pačiauskienė ir Lietuvos verslo angelų tinklo LitBAN.lt valdybos pirmininkas dr. Vladas Lašas diskutavo apie verslo ir švietimo bendradarbiavimą. ETM direktorius Mykolas Bistrickas atsakė į klausimą, kaip užauginti kitą Eloną Muską – Lietuvoje?

Diskusija „Švietimo ir verslo bendradarbiavimas – iššukiai ir poreikiai energetikos sektoriuje“.

„Muziejaus misija – parodyti, paprastai pristatyti, leisti prisiliesti ir taip sudominti inžinerija, technologijomis bei energetika, – kalbėjo M. Bistrickas. – Mūsų būsima ekspozicija – Virsmo salė – bus apie energetiką praeityje, dabartyje ir ateityje. Kodėl įtraukėme ateities pjūvį? Nežinome, kas bus ateityje, bet žinome, kokie yra dabartiniai mokslo iššūkiai. Norime, kad jaunas žmogus tuos iššūkius sužinotų anksčiau nei pradėjęs studijuoti ir gavęs šią informaciją gilintųsi toliau.“

Energetikos ir technikos muziejaus pristatymas.

Diskusijos metu kalbėta apie aukšto lygio neformalaus švietimo poreikį. Energetikos ir technikos muziejus vykdo šviečiamąją veiklą edukacijų, techninės kūrybos būrelio ir projektų moksleiviams bei studentams metu, kai bendradarbiauja su ugdymo įstaigomis ir universitetais.

„Kuo esame įdomūs kaip muziejus, tai kad atliepiame ne vien kultūros, bet ir technologijų sektorių. Mūsų darbas – sudominti jaunimą, šeimas, turime dirbtuves, kur moksleiviai ir studentai kuria instaliacijas. Matome, kad juos domina pati kūryba, praktinis prisilietimas prie inžinerijos. Džiaugiamės, kad kartu su universitetais galime juos to išmokyti“, – teigė M. Bistrickas.

Pilną konferencijos įrašą galite rasti LRT mediatekoje.

Skip to content