Skip to content

Virsmo salė: ekskursijų ir Tesla šou laikai

Virsmo salė – naujausia interaktyvi Energetikos ir technikos muziejaus ekspozicija apie žmogaus santykį su energija. Jos centre, Faradėjaus narve, įrengtos dvi didžiausios Tesla ritės Baltijos regione, o salės pašonėje lankytojams atverti istoriniai pirmosios viešosios Vilniaus miesto elektrinės kamino pamatai, kurių vieta iki šiol nebuvo tiksliai žinoma.

Rekomenduojame prieš atvykstant rezervuoti apsilankymo laiką ir norimą ekskursiją. Ekskursijos ir Tesla šou vyksta kiekvieną dieną. Šiuo metu mažiausias salės užimtumas yra darbo dienomis, o pikas – savaitgaliais.

Vienu metu salę gali lankyti iki 100 lankytojų. Likusių vietų skaičių galite visuomet matyti skiltyje „Informacija lankytojams”. Jei langelis raudonas – bandykite pasirinkti kitą ekskursiją arba kitą dieną.

Tesla šou metu susipažinsite su garsaus serbų išradėjo, inžinieriaus Nikola Teslos pasiekimais ir įdomiausiais biografijos faktais – nors turėjo 300 patentų, tai neišgelbėjo fiziko nuo skurdo. Kokie N. Teslos gyvenimo pokyčiai lėmė, kad jis išrado vieną ar kitą išradimą? Muziejaus gidas-edukatorius pademonstruos vieną mažąją ir dvi didžiąsias Teslas, sugros žaibais ir pasiūlys eksponatą-instrumentą išbandyti lankytojams.

Tesla šou vyksta kasdien:
◾ 11.15
◾ 12.45
◾ 14.30
◾ 16.00
◾ 17.45

Atvykusius jus pasitiks muziejaus gidas, kuris palydės į salę, išdalins Virsmo salės Kvantų korteles ir paaiškins, kaip jomis naudotis. Taisykles taip pat galite rasti ir čia.

Savaitgaliais 10.15, 13.30 ir 16.45 val. vyksta ekskursijos:

◾ Energijos gamyba. Teminėje ekskursijoje sužinosite apie energijos gamybą – saulės, vėjo, vandens ir branduolinę energetiką – kaip veikia generatorius bei apie tokius energijos gamybos būdus kaip triboelektrika ir pjezoelektrika.

◾ Energijos kaupimas ir perdavimas. Čia sužinosite apie energijos tipus – kinetinę, potencinę energiją – kaip energija kaupiama esant jos pertekliui, kaip ji būdavo perduodama anksčiau ir dabar. Išsamiau susipažinsite su unikaliais Virsmo salės eksponatais – trimis Tesla ritėmis.

◾ Energijos vartojimas. Pagamintą energiją naudojame transportui, apšvietimui, informacinėms sistemoms ar dirbtiniam intelektui. Tačiau kam ir kokios energijos žmonija sunaudoja daugiausia?

Darbo dienomis 17.00 val. vyksta apžvalginė ekskursija. Bendroje ekskursijoje apie Virsmo salę sužinosite, kaip veikia interaktyvūs eksponatai, kaip atlikti iššūkius ir sugeneruoti energijos Kvantus, kokios svarbiausios Virsmo salės temos bei kokie yra esminiai energijos gamybos, kaupimo, perdavimo ir vartojimo principai.

Į Jūsų klausimus bet kuriuo metu atsakys muziejaus gidai. Salėje pateikiama informacija lietuvių ir anglų kalbomis. Muziejaus gidai taip pat kalba rusų ir ukrainiečių kalbomis.

Primename, kad Kvantų kortelės aktyvumo laikotarpis yra 1,5 val. Aktyvumo metu galite palikti ekspozicijos ribas ir į ją sugrįžti. Pasibaigus aktyvumo laikui ir išėjus iš salės, į ją sugrįžti nebegalėsite. Tačiau Kvantų kaupimo ir buvimo salėje laikas nėra ribojamas.

Virsmo salės įrengimas finansuotas iš Europos Sąjungos Regioninės plėtros fondo ir Vilniaus miesto savivaldybės biudžeto.

Partneris: #EnergySmartSTART programa powered by „Ignitis grupė“

Informacinis partneris: LRT

Daugiau informacijos: tel. +370 5 275 4312 ir el. paštu [email protected].

Skip to content